Мерефа Форум
Мерефа портал | Наша страница во ВКонтакте | Наша группа во ВКонтакте | Мы в Твиттере | Мы в Facebook

 FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация   ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Подпишитесь на RRS рассылку форума, будьте всегда в курсе событий форума!

Язык:
Фотографии из пригородов Мерефы
На страницу Пред.  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  След.
 
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов -> Фотогалерея
 
Автор Сообщение
Akella
Горожанин


Возраст: 46
Зодиак: Козерог
Зарегистрирован: 05.11.2007
Сообщения: 151
Откуда: UA

СообщениеДобавлено: Чт Окт 22, 2009 7:38 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Paul85, что за фотоаппарат? Прикольные фотки Cool
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Paul85
Горожанин




Зарегистрирован: 23.01.2008
Сообщения: 118
Откуда: Харьков. Холодная гора

СообщениеДобавлено: Пн Окт 26, 2009 5:51 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Добрый день. Спасибо, стараюся. У меня Canon A560.

Осень в Озерянах:




_________________
Остановите Землю, я сойду!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
тов.Сухов
Коренной Житель




Зарегистрирован: 04.02.2009
Сообщения: 517

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 08, 2009 8:24 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

В такие минуты становишься философом... Sad


_________________
Не рой другому яму -
пусть сам себе роет...
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
тов.Сухов
Коренной Житель




Зарегистрирован: 04.02.2009
Сообщения: 517

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 08, 2009 8:29 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой


_________________
Не рой другому яму -
пусть сам себе роет...
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Paul85
Горожанин




Зарегистрирован: 23.01.2008
Сообщения: 118
Откуда: Харьков. Холодная гора

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 12, 2009 8:31 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Всем доброго времени суток. Хотелось бы поднять тему Озерян.
Ребята, может кто-нибудь знает проходили ли боевые действия в окрестностях Озерян во время войны? Бо я в лесу натыкался на канавы чем-то напоминающие окопы, а также нашел пару гильз от винтовки и гильзу 105мм от немецкой легкой гаубицы Surprised .
Кому интересно есть немецкая карта 43 г Харьковской области



Есть карта 1912 года

Судя по ней, в 1912 году в Верхней Озеряне было не более 10 дворов.

Уважаемы Bozman, а где именно стоял тот театр про который Вы говорили, прямо возле ставка?
С повагой.
_________________
Остановите Землю, я сойду!


Последний раз редактировалось: Paul85 (Пт Ноя 13, 2009 1:22 pm), всего редактировалось 2 раз(а)
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
mr.Sch
Градостроитель




Зарегистрирован: 13.10.2007
Сообщения: 2069
Откуда: Рожденный в СССР

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 12, 2009 10:40 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ты тоже в "черные археологи"? На форуме, пару лет назад, кто-то уже интересовался картой боевых действий.
А бои там действительно были, ну правда подтверждения оф. источников у меня нет, а так по рассказам.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Paul85
Горожанин




Зарегистрирован: 23.01.2008
Сообщения: 118
Откуда: Харьков. Холодная гора

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 12, 2009 10:50 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Нет, я просто интересуюсь историей родного края
_________________
Остановите Землю, я сойду!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Paul85
Горожанин




Зарегистрирован: 23.01.2008
Сообщения: 118
Откуда: Харьков. Холодная гора

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 13, 2009 11:15 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

На древней карте Харьковского уезда 1787 года обозначен монастырь в Озерянах:

Мерефа в 1787году по всей видимости крупным городом не была.

Имеется трехверстовка кв.23-14


Я так понял, что годом основания пустыни можно считать 1710 год, о люди жили там и раньше.
Интересно, а были ли там древние поселения? Если есть информация поделитесь пожалуйста Smile
tokar_all писал(а):
И по всей видимости Озеряна старше Мерефа лет,этак на сто

А какой ты можешь назвать примерный возраст Озерян?
_________________
Остановите Землю, я сойду!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
bozman
Коренной Житель


Возраст: 70
Зодиак: Лев
Зарегистрирован: 06.12.2007
Сообщения: 962
Откуда: Мерефа

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 13, 2009 8:33 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Шановний Paul85. Літній театр знаходивсяпрямо над ставком. Через дамбу(по дорозі) і відразу по ліву сторону. Розповідають, що сходи вели прямо у воду. Там ще залишились сліди фундаментів, порослі терном, а вище, де зараз поле був маєток, правильніше фільварок. Прямо навпроти дамби під лісом стояли конюшні та сараї, це ще і я пам`ятаю. Такі були великі та добротні із дубового бруса. По іншу сторону ставка в лісі була лісова сторожка, з будинком та сараями. Там ми в дитинстві знайшли кучу порожніх пляшок із свастикою. Це були гарні мішені для рогаток і самопалів... Це вже недавно дізналися, що в навколишніх лісах тижнів зо два стояла танкова дивізія SS "Адольф Гітлер", але боїв, як таких, там небуло. За винятком розвідувальних загонів .
Озерянська пустинь мабуть бере свій початок від Івана Сірка, бо історичні дані вказують, що маєток-фортеця І.Сірка знаходилась на відстані 5-8 верст на південний захід від слободи Мерехви. Та і ландшафт дозволяє бачити іншу сторону(р-н Бірки) де була козацька сторожева вежа. У 1711 році Мерефа, разом із Озеряною були зпалені татарами, а відбудова почалась років через два. Це те, що мені відомо. З повагою
_________________
історію часто пишуть ті, хто вішає героїв (англ.) patriotmerefa
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Paul85
Горожанин




Зарегистрирован: 23.01.2008
Сообщения: 118
Откуда: Харьков. Холодная гора

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 13, 2009 11:07 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Шановний Bozman, дуже дякую за інформацію!
А я і гадки не мав про театр, ходив собі на риболовлю, насолоджуючись тамошніми пейзажами. Ставок цей мабудь є "залишком" тієї річки, що протикала по ярам у минулому.
Про есесовців цікава інфа, але що робила танкова дивізія у лісах, там же доріг нема майже, наскільки мені відомо, ця дивізія під час харківскої операціїї 43-ого року майже не виводилась із боїв і знаходилась на головних напрямках, а головні напрямки як відомо там, де дороги гарні Confused , але гільзи на городі я таки знаходив. Бачив у лісі що між Мерефою та Озеряною канави, схожі на окопи.
Хоча знаю, що у Мерефі знаходився штаб корпусу СС. Мені розповідали, що при відступі, село хотіли німці спалити, згідно приказу Гітлера, але у селі знайшовся ветеран Першої світової (можливо з фамілією Уткін), який знав німецьку мову, і зміг уговорити німецького офіцера село не палити, а запалити скирди, вдаючи ніби то хати горять.
PS. Тобто Озеряна була заснована ще у XVII ст.
С повагою.
_________________
Остановите Землю, я сойду!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
bozman
Коренной Житель


Возраст: 70
Зодиак: Лев
Зарегистрирован: 06.12.2007
Сообщения: 962
Откуда: Мерефа

СообщениеДобавлено: Сб Ноя 14, 2009 1:34 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

німці палили хати не тому, шо був такий наказ, а задля орієнтирів для інших з`яднань, а вітри та близькість одної будівлв до іншої робили свою чорну справу, Совітські війська робили теж саме (закони віськової тактики) при умові організованого відступу.
Приємно, що є такі люди, для котрих небайдужа історія рідного краю.
З повагою
_________________
історію часто пишуть ті, хто вішає героїв (англ.) patriotmerefa
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
mr.Sch
Градостроитель




Зарегистрирован: 13.10.2007
Сообщения: 2069
Откуда: Рожденный в СССР

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 15, 2009 10:29 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

to bozman
Судя по карте 1912г, которую выложил Paul85, в Мерефе нарисованы 3 церкви и одна в Артемовке. Ну про Артемовку мы уже обсуждали, а вот где в Мерефе были еще церкви?
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Paul85
Горожанин




Зарегистрирован: 23.01.2008
Сообщения: 118
Откуда: Харьков. Холодная гора

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 15, 2009 11:42 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Доброго дня, мені теж приємно що є такі фахівці.
Хотілося б більше про Озеряни дізнатися Smile .
Якщо можно декілька питань:
1. На вїзді у Нижню Озеряну є памятник загиблим воінам. Що за бій там був і чому цей памятник поставили?
2. У ярах крізь можна бачити своєрідні терраси, на яких стоять дома та огороди знаходяться. Тобто сам схил йде як би сходами, так я підозрюю що на цих террасах жили древні люди, бо під час копання канави під газову трубу я на глибині десь півметра знайшов залишки старого кострища. З часом схили розровнялись та утворилися ці терраси (?). Тим більше що вони селились біля води, а тоді мабуть там була річка Confused . Це могли бути скіфи, чи інші племена?
Про Сірка відомо, що він був сміливим полководцем, навідь бував з війском у Криму, громивши татар. А татари як я розумію були нащадками армій монголо-татар, які тут побували у XIIIст. Що я ще знаю, Сірко був союзником Московії, а ті козаки, що були під його началом були потомками козаків-запоріжців, які тут оселилися.
Татари були майстрами набігів, а ось в откритому полі були трусливі, і жили вони за рахунок грабежів. А от які відносини були у слободських козаків з козаками запорожцями? До того, як Катерина не зруйнувала запорізьку Січ. Основними методами боротьби з татарами були ціпки стороживих веж та постів, головне було своєчасно їх замітити, щоб спираючись на різні укріплення підтянути головні сили і розбити їх.
Якщо в чомусь помиляюся-виправте.
С повагой
_________________
Остановите Землю, я сойду!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
bozman
Коренной Житель


Возраст: 70
Зодиак: Лев
Зарегистрирован: 06.12.2007
Сообщения: 962
Откуда: Мерефа

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 15, 2009 3:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Річка там дійсно була, поки не вирубали навколишні ліси, які утримували вологу. Про Івана Дмитровича Сірка значно більше може розповісти його дослідник - Кость Романов. До речі на краєзнавчій конференції у Лозовій ( куди я всіх запрошував) темою доповіді К.Романова була якраз тема І.Д.Сірка. Ну ще не все загублено, є можливість зібратися приватно і погомоніти на такі теми... Це так - би мовити інфа для роздумів.Сірко був союзником з усіма, хто платив гроші, окрім татар. Мабуть не всі знають, що сірко з 2000 козаків два роки воював під Дюнкертом на боці Франції, і його потомки приїздили в Мерефу чотири роки тому. Якби він був лояльним до Московії, то пам`ятник йому стояв би на площі а не на подвір`ї Кості Романова ще у
1980 році, коли його виготовили за власні кошти і привезли з Ленінграда до Мерефи, а дозволу на встановлення партіні органи не давали аж до розпаду союзу.
Добре, це все потім при зустрічі.
З повагою
_________________
історію часто пишуть ті, хто вішає героїв (англ.) patriotmerefa


Последний раз редактировалось: bozman (Пн Ноя 16, 2009 3:42 pm), всего редактировалось 1 раз
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Paul85
Горожанин




Зарегистрирован: 23.01.2008
Сообщения: 118
Откуда: Харьков. Холодная гора

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 15, 2009 5:07 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Дякую, шановний Bozman, та мені зручніше через форум погомоніти, та й можливо ще кому буде цікаво почитати, та й часу в облишок, тому якщо модератори будуть не проти що ми не по темі фотографій.
Мені трішки не зручно, бо розповідаєте тільки Ви, а мені нічим поділитися Sad , тільки фотографіями.
Хотілося б про памятник що на вїзді у Н. Озеряну узнати. точніше, про бій, що там був, бо мені казали, що там наші наших побили.
С повагой.
_________________
Остановите Землю, я сойду!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов -> Фотогалерея Часовой пояс: GMT + 2
На страницу Пред.  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  След.
Страница 16 из 19

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах